YOUTUBE'UN GÜNLÜK HAYATIMIZA ETKİLERİ

YOUTUBE'UN GÜNLÜK HAYATIMIZA ETKİLERİ


YouTube 2005 yılında PayPal çalışanı tarafından kurulan 2006 yılında ise Google'a satılan bir video barındırma uygulamasıdır. YouTube hepimizin severek kullandığı ve içerik bakımından birçok konuyu ele alan bir uygulamadır. Uygulama içerisinde eğitim, sanat, sağlık, spor, belgesel tarzında birçok video bulunmaktadır. Kullanıcılar kendilerine hesap açarak istedikleri konu üzerine videolar yaparak bunu paylaşmaktadır. Yapılan videolar dünyanın her yerinde izlenebilir. Örneğin, çok sevdiğimiz bir sanatçının veya oyuncunun paylaşılmış olduğu videoları YouTube üzerinden kolaylıkla izleyebilirsiniz. Yani YouTube üzerinden istediğiniz birçok videoya ulaşım sağlayabilirsiniz ki YouTube uygulamasının oluşumu bile bu şekilde başlamıştır. YouTube kurucuları Hint Okyanusu depremi ve tsunamisi gibi olayların online videolarını bulmakta zorluk çektikleri için böyle bir uygulama yapma fikri ortaya doğuyor. Bu da YouTube'un yani video paylaşım sitesinin oluşmasını sağlıyor. YouTube ilk videosunda sonra hızlı bir şekilde büyüyor ve günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geliyor.


YouTube ile beraber günlük hayatımızda bazı değişiklikler olmuştur. Örneğin evimizde herhangi bir yemek yapacağız ve yemeğin nasıl yapılacağını hatırlamıyoruz. YouTube'nin arama sekmesine yapmak istediğimiz yemeğin tarifini bulabilmek için ismini yazmamız yeterli olacaktır. Bu sayede istediğimiz yemek tarifini pratik bir şekilde bulabiliriz.

Ayrıca, eğitim hayatında da büyük farklılıklara yol açmıştır. Öğrenciler ders esnasında anlayamadıkları veya unuttukları konuların pratiğini YouTube platformunda yayınlanan ders videolarından tekrar edebilme imkanına sahiptirler. 

YouTube'de birçok içerik için açılmış kanallar bulunmaktadır. Her biri birbirinden farklı kanallar sayesinde insanlar istedikleri içeriklere kolay bir şekilde erişim elde edebilmektedirler.

Bu kanalların aktif olarak kullanılabilmesi için abone sayılarının belli bir rakam üzerinde olması gerekmektedir. Abone sayınızın artması için size kolaylık sağlayacak smm paneller bulunmaktadır. Örneğin, YouTube kanalınız için abone sayınızı arttırmak istediğinizde https://igresellers.com/ sitemizi ziyaret ederek YouTube abone satın al hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu sayede çok kısa bir sürede dilediğiniz sayıda aboneye sahip olabilirsiniz.