SOUNDCLOUD İLE NELER YAPABİLİRİSİNİZ?

SOUNDCLOUD İLE NELER YAPABİLİRİSİNİZ?Kendi müziğinizi veya podcast'inizi oluşturun: SoundCloud, kendi orijinal müziklerinizi veya podcast'lerinizi oluşturmanızı sağlar.
Başkalarının müziklerini veya podcast'lerini dinleyin: SoundCloud, dünya genelindeki birçok sanatçının veya podcast sunucusunun içeriklerini dinlemenize olanak tanır.
Takip edin: SoundCloud'da, beğendiğiniz sanatçıları veya podcast sunucularını takip ederek, yeni içeriklerini kaçırmadan takip edebilirsiniz.
Yorum yapın ve beğenin: İçerikleri dinledikten sonra, yorum yaparak ve beğenerek sanatçılara veya podcast sunucularına destek olabilirsiniz.
Playlist oluşturun: SoundCloud'da, beğendiğiniz içerikleri bir araya getirerek kendi playlist'inizi oluşturabilirsiniz.


SoundCloud'da Para Kazanmanın Yolları:


SoundCloud Premier olarak adlandırılan program, dört yıl önce oluşturuldu ancak şu ana kadar sadece bir davet yöntemiyle çalışan beta ile sınırlıydı. SoundCloud'un kendi platformu üzerinde para kazandırma hamlesi, Spotify'ın son zamanlarda, bağımsız sanatçıların şarkılardan para kazanmalarına izin vermeye başlayacağını duyurmasıyla daha da hızlanmış oldu.


SoundCloud Premier'i kullanabilmek için, Pro veya Pro Unlimited hesabına sahip bağımsız bir içerik oluşturucu olmanız ve SoundCloud ile para kazandıran ülkelerden (şu an için ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya, Fransa, Almanya, İrlanda, Hollanda ve Yeni Zelanda ile sınırlı) birinde yaşıyor olmanız gerekiyor. Şartlar bununla da sınırlı kalmıyor, içeriğinizin en az 5 bin kere başkaları tarafından dinlenmiş olması da gerekiyor. Hesabın telif hakkı ihlali söz konusu olmayacak ve  para kazanabilmek kişilerin reşit olması gerekecek. Premier'de sadece orijinal içerik kabul edilecektir, ancak  podcast, remiks ve DJ setleri gibi diğer içeriklerin de dikkate alınacağına dair ipuçları yer alıyor.

Şirket için bir temsilci, SoundCloud Premier ile para kazanan içerik oluşturucularının, yükledikleri ve haklarına sahip oldukları şarkılar için yüzde 55 net gelir payına sahip olacağını söylüyor. Buna ek olarak SoundCloud, hak sahiplerine ve topluluklara yayın telif hakkı ödeyecek.  Temsilci ayrıca, Premier'deki şarkıların her yerde yayınlanabileceğini ancak sadece yukarıda listelenen ülkelerden oynatıldığında para kazanılabileceğini söylemektedir.

SoundCloud dinlenme, beğeni, takipçi ve yorum satın almak için Türkiye'nin en güvenilir smm paneli olan https://igresellers.com/services sitemizden yardım alabilirsiniz.