SOSYAL MEDYANIN MARKALARA SAĞLADIĞI ETKİLER?

SOSYAL MEDYANIN MARKALARA SAĞLADIĞI ETKİLER?


Dijital pazarlama çalışmalarıyla yapılan reklam ve tanıtım stratejileri, sosyal medya kanalları kullanılarak yapıldığında çok daha faydalı sonuçlar vermektedir. Sosyal medya ve dijital pazarlama arasında bu derecede sıkı bir ilişki bulunmaktadır. İstatistiklere göre sosyal medya marka satışlarını %91 oranında iyi yönde etkilemektedir.


Dijital pazarlamanın ve özellikle sosyal medya kullanımının hızla artması, marka ve tüketici arasındaki ilişkiyi çarpıcı bir biçimde değiştirmektedir. İletişim tarihinde sosyal medya devrimine kadar markalar hep tek yönlü iletişim yapmışlardır. Kullanıcı deneyimlerini test edebilmek için konvensiyonel yöntemlerle analizler yaparak iletişim stratejilerine yön vermeye çalışmışlardır.

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ve bu denli vazgeçilmezlerimiz arasında olması ile birlikte tüketicinin elinde muazzam bir kontrol gücü oluşmuştur. Artık tüketiciler sadece markaların yapmış olduğu konvansiyonel iletişim etkisinin yanında, kullanıcı deneyimlerini takip ederek marka algılarını oluşturmaya başladıkları görülmektedir.


Markalar ve kurumlar online pazarlamada tüketici etkileşimini sağlamak için anket, kullanıcı üretimli hasta kampayaları, eğlenceli podcast ve videolar oluşturarak marka tanıtımlarını yapmaktadırlar. Bazı durumlarda katılımcılara fikirlerini yayınlama, paylaşma veya onların kendilerince içerik üretmeleri istenir. Bu yaklaşım, ilgili ürün veya hizmeti tüketici tarafından satın almaya motive eder, bu şekilde alıcı istediklerine değer verildiği hisseder ve marka ile birebir iletişim içerisinde olmuş olurlar. Bu şekilde hem markalarını daha fazla kişiye tanıtmış hem de günümüz teknolojisine ayak uydurarak ürün satışlarını arttırmışlardır.


Sizlerde kaliteli bir marka olarak akılda kalmak ve hedef müşteri kitlesine ulaşmak üzere sosyal medya tanıtımları, sponsorlukları ve reklamları ile hızlıca yayılım göstererek akılda kalan köklü bir marka olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızın etkileşimi arttırıp daha fazla kitleye sahip olabilmek için smm panellerden yardım alabilirsiniz. Örneğin https://igresellers.com/services sitesinden Instagram paneli hizmeti ile Instagram hesabınızın etkileşimini arttırabilir ve kitlenizi daha fazla büyültebilirsiniz.