INSTAGRAM YAPAY ZEKA SAYESİNDE MESAJ YAZMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

INSTAGRAM YAPAY ZEKA SAYESİNDE MESAJ YAZMA ÖZELLİĞİ NEDİR?


Instagram'da yararlanabileceğiniz yapay zekâ özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Artık yapay zekâ ile mesaj yazabileceksiniz.

Gelin beraber bu konu hakkında konuşalım.


Yapay zeka teknolojileri yaygınlaşmaya ve hayatımızın farklı alanlarına dokunmaya devam ediyor. Günümüzde pek çok şirket YZ teknolojilerini kendi uygulama ve servislerine entegre etmek için çalışıyor. Bu doğrultuda son büyük adım ise Instagram'dan geldi. Instagram, Restyle ve Backup özelliklerinin ardından şimdi de metin tabanlı bir yapay zeka ile karşımıza çıktı

Mesaj yazarken yapay zekâdan yararlanmanızı sağlayacak olan bu özellik, ınstagram üzerinden daha hızlı ve etkili bir şekilde insanlarla iletişim kurmanıza yardımcı olacak. Peki, "Write with AI" adı verilen, Instagram’da yapay zekâ ile yazı yazma özelliği tam olarak nedir? Ne işe yarar? 


Instagram’a gelmesi planlanan yeni özelliklerle ilgili sızıntı bilgileri sık sık kullanıcılar ile paylaşan Alessandro Paluzzi yapay zeka ile mesaj yazma özelliği hakkında bir ekran görüntüsü paylaştı.

Bu görüntüden anladığımız kadarıyla artık yapay zekâ ile metin yazdırma gibi bir seçeneğimiz olacak. Önceden yazmış olduğunuz metinleri farklı şekilde ifade etmek için bu özellikten yararlanabileceksiniz. Sıfırdan metin oluşturma gibi bir durum ise henüz söz konusu değil. 

Şu an test aşamasında olan bu özellik Instagram’da bireysel kullanıcılara, küçük işletmelere ve içerik üreticilerine fonksiyonel iletişim çözümleri sunabilecek bir yenilik. Kullanımına ilişkin açıklanmış bir rehber henüz olmasa da bazı tahminler yapmak da zor değil. 


Yapay zekâ destekli yeni özelliğin mesajlaşma amacıyla kullanılması hedefleniyor. Yazdığınız mesajları tek hamle ile yeniden düzenleyip daha kaliteli hale getirebileceksiniz.

Küçük işletmelerinbelirlediği otomatik yanıt sistemine entegre edebileceğiniz bu özellik sayesinde satış stratejilerini olumlu yönde etkileyecek adımlar atmanız mümkün olabilir.

Farklı stillerde metin düzenleme imkânı sunan bu özellikle işletme sahipleri marka diline uygun mesaj yanıtları oluşturabilir. Hitap dili ve şekli ile ilgili samimi, ciddi, profesyonel, eğlenceli, sen dili, siz dili gibi düzenlemeler yapabilir. 

Yapay zekâ ile mesaj yazma özelliği sayesinde kullanıcıların birbiriyle daha pratik ve verimli bir sohbet deneyimi yakalayacak olması muhtemel.


Sosyal medya hayatımızda bu kadar yer edindiği için, etkileşimlerimizi arttırmak adına zamanımızın büyük çoğunluğunu burada harcamaktayız. SMM paneller yardımıyla izlenme, yorum, beğeni satın alarak etkileşimlerinizi kısa sürede arttırabilirsiniz.  Bu konuda güvenilir ve köklü siteleri tercih etmeniz paranızın boşa gitmesini önleyecektir.  https://igresellers.com/ bu konuda 7/24 Canlı destek vererek hiçbir müşterisini mağdur etmiyor. Siparişlerde aksaklık olması durumunda para iadesini garanti ediyor. Sizlerde sitemizde servisler kısmından size uygun izlenme sayısı, beğeni ve diğer paketleri inceleyebilirsiniz.